GYVENIMO TRUKMĖ. Kodėl senstame ir kodėl tai neprivaloma

Trukmė: 15 val. 33 min.

Autorius: David A. Sinclair

Skaito: Audrius Čaikauskas

Description

Gyvename gerokai ilgiau nei kada nors anksčiau. Vis dėlto ne kažin kiek geriau. Per pastarąjį šimtmetį įgavome daugiau metų, bet ne ilgesnį gyvenimą – bent jau jis ne toks, kokį gyventi būtų verta. O jei galėtume ilgiau išlikti jaunesni? Jei paskutiniai gyvenimo metai ne taip smarkiai skirtųsi nuo ankstesnių? Kaip jums patiktų sulaukus penkiasdešimties nuspręsti viską pradėti iš naujo ir neturėti priežasčių taip nepasielgti? Ši audioknyga teigia, kad jau labai greitai tai bus įmanoma.

Gali būti, kad gyventi šimtą dvidešimt metų bus nebe išimtis, o norma, kurios tikimasi, ir net nebelaikysime tokio skaičiaus ilgaamžiškumo ženklu – tai bus tiesiog įprastas gyvenimas. Ir su liūdesiu žvelgsime į tą žmonijos istorijos dalį, kai viskas buvo kitaip. Autorius David Sinclair teigia, kad nėra jokio biologinio dėsnio, dėl kurio turėtume senti. Turbūt vis dar esame toli nuo pasaulio, kuriame mirtis bus retenybė, tačiau nebe už kalnų tos dienos, kai ji bus pastumta gerokai toliau į ateitį. Ilgesnis sveikas gyvenimo laikotarpis praktiškai už kampo.

Autorius David Sinclair pristato naują idėją apie tai, kodėl išsivystė senėjimo procesas ir kaip galima jį sustabdyti. Senėjimą jis laiko labiausiai paplitusia liga, kurią ne tik galima, tačiau ir reikia gydyti. Šioje audioknygoje išgirsite konkrečius žingsnius, kuriuos būtų galima žengti jau dabar, siekiant sulėtinti, sustabdyti ar apgręžti senėjimo procesą ir galiausiai visiems laikams pakeisti mūsų supratimą apie šį reiškinį. Pasiūlomas kelias į ateitį, kurios visiems norėtųsi laukti: pasaulį, kuriame gyvenimo trukmės ilginimas reiškia sveiko gyvenimo trukmės ilginimą. Savo mokslinius atradimus David Sinclair pritaiko ir savo paties kasdienybėje – išgirsite, ką kasdien daro jis ir jo artimieji, kad kovotų su senėjimu.

David Sinclair – genetikos mokslų profesorius, dirbantis Harvardo universitete. Taip pat, jis yra įmonių steigėjas, dalininkas, patarėjas, direktorių valdybos narys. Jis skaito paskaitas konferencijose, muziejuose, ne pelno organizacijų renginiuose bei įmonėse. Jis taip pat yra kelių nevyriausybinių organizacijų valdybos narys, įskaitant Amerikos senėjimo tyrimų federaciją.

Versta iš “Lifespan: Why We Age – and Why We Don’t Have To“ / Dr. David A. Sinclair