HOBITAS, arba Ten ir atgal

Trukmė:9 val. 57 min.

Autorius:J. R. R. Tolkien

Skaito:Jokūbas Bareikis

Description

J.R.R. Tolkien audioknyga „Hobitas“ – istorija, kurią autorius manė kuriantis savo vaikams ir nesitikėjęs, kad ji taip sužavės ne tik viso pasaulio vaikus, bet ir suaugusiuosius. Hobito istorija taip sudomino suaugusiuosius, kad autorius ėmėsi jos tęsinio ir šešiolika metų kūrė visame pasaulyje žinomą „Žiedų valdovo“ trilogiją. Savo kūriniuose J.R.R. Tolkien panaudojo elementus iš įvairių mitologijų ir ėmėsi savos mitologijos kūrimo. Autoriaus kuriamame pasaulyje – Viduržemėje –gyvena padermės ir tautos, turinčios savo kalbas, istoriją ir mitologiją. Jame sutinkami žmonės, hobitai, elfai, nykštukai, orkai, troliai, slibinai ir burtininkai.

Hobito istorija, anot autoriaus, prasidėjo nuo netikėtai vieną dieną užrašyto sakinio: „Giliai po žeme, oloje, gyveno hobitas“. Audioknygoje „Hobitas“ pasakojama istorija apie nykštukų ir hobito Bilbo Beginso kelionę nugalėti piktojo slibino Smogo ir atsikovoti protėvių brangenybių. Istorija pasakojama literatūrinės pasakos forma, joje keliamos bendražmogiškos drąsos, ištikimybės, gėrio ir blogio kovos temos. Bilbas Beginsas uždaras, atsiribojęs ir sėslus hobitas, netikėtai prisidėjęs prie nykštukų organizuojamo žygio tampa kelionės džiaugsmą ir nuotykius patiriančiu didvyriu.

J.R.R. Tolkien, anglų mokslininko, viduramžių folkloro specialisto, rašytojo, kūrybos įtaka fantastinei literatūrai yra lyginama su Leonardo da Vinčio įtaka menui ir grupės The Beatles – muzikos pasauliui.

Originally published in the English language by HarperCollins Publishers Ltd. under the title
The Hobbit © The J R R Tolkien Estate Limited 1937, 1965
TOLKIEN is registered trade mark of The Tolkien Estate Limited.
J R R Tolkien asserts the moral right to be acknowledged as the author of this work.