INTERNATAS

Trukmė: 9 val. 18 min.

Autorius: Serhij Žadan

Skaito: Matas Dirginčius

Description

Serhijaus Žadano audioknyga „Internatas“ – tikrais įvykiais paremtas romanas apie karą Donbase ir į jo sūkurį patekusius paprastus žmones. Pasakojimas siūlo pamąstyti apie karą XXI a., pažvelgti į žmogaus, atsidūrusio karo aplinkybių sukeltoje sumaištyje, vidinį pasaulį.

Pagrindinis romano veikėjas – ukrainiečių kalbos mokytojas Paša keliauja per fronto liniją pasiimti sūnėno iš internato. Šios pavojingos kelionės metu jis priverstas permąstyti savo pažiūras ir nuspręsti, į kurią pusę stoti. Nuniokoti miestai ir miesteliai, ginkluoti kareiviai ir be namų likę žmonės nepadeda apsispręsti. Leisgyvis senukas su ką tik iš mokyklos parbėgusia anūke, paskubomis svetimus kailinius užsimetusi ir gatvėje atsidūrusi Vira, kita kiek isteriška moteriškaitė, kažkodėl įsikibusi tuščio lagamino, – kiekvienas jų turi savitą įvykių versiją. Surasti vieną tiesą tampa sunku. Ar tai išvis įmanoma?

Serhijus Žadanas (gim. 1974) – šiuolaikinis ukrainiečių prozininkas, poetas, publicistas, literatūros renginių, roko koncertų, teatralizuotų performansų ir pilietinio nepaklusnumo akcijų organizatorius. Kritikų pavadinamas ukrainiečių literatūros enfant terrible, nes jo stilius drastiškas ir kartu poetiškas, o kalba – nelygus, bet gyvai nuaustas audinys, nusagstytas autentišku žargonu ir visuotinio nesusišnekėjimo paradoksais.