TIKSLAS. Nuolatinio tobulėjimo procesas

Trukmė: 13 val. 22 min.

Autorius: Eliyahu M. Goldratt, Jeff Cox

Skaito: Paulius Čižinauskas

 

 

Description

Eliyahu M. Goldratt ir Jeff Cox audioknyga „Tikslas“ skirta visiems besidomintiems įmonių valdymu ir Apribojimų teorija (TOC), siekiantiems sėkmingai spręsti našumo, kokybės ir plėtros problemas.

Autoriai pasakojimui apie verslo valdymą pasirinko romano formą, todėl tekstas įtraukia tarsi geras detektyvas. Aleksas Rogo – pagrindinis veikėjas, siekiantis išgelbėti nuo žlugimo savo valdomą gamybos įmonę. Kad tai įvyktų, pirmiausia jis, padedamas studijų laikų draugo Jonos, privalo pakeisti tradicinį mąstymą ir tik tada pamatys, ką tiksliai turi padaryti, kad įvyktų gamybos įmonei naudingi pokyčiai.

Nors audioknygos stilius lengvas, o istorija įtraukianti, ši audioknyga nėra greitai perklausomas romanas verslo tema. Joje atskleidžiamos idėjos, kurios pagrindžia Eliyahu M. Goldratt vystytą Apribojimų teoriją (TOC), suteikia vertingų praktiškai pritaikomų žinių apie verslo valdymą.

Apribojimų teorija teigia, kad sistemos bendrąjį pralaidumą (greitis, kuriuo uždirbami pinigai) lemia didžiausias sistemos apribojimas („butelio kakliukas“), tiesiogiai lemiantis greitį, kuriuo įmonė juda link pagrindinio tikslo. Ši teorija sėkmingai gali būti pritaikoma ne tik versle, bet ir kitose gyvenimiškose situacijose.

Eliyahu M. Goldratt visų pirma yra mąstytojas, provokuojančiomis idėjomis ir mintimis siekiantis priversti mąstyti kitus, visame pasaulyje pripažintas lyderis naujų verslo vadybos koncepcijų ir sistemų raidos srityje.