Dienos Paryžiuje ir Londone

Trukmė: 7 val. 16 min.

Autorius: George Orwell

Skaito: Šarūnas Zenkevičius

Description

George Orwell – garsus anglų rašytojas, žurnalistas, geriausiai pažįstamas kaip antiutopijos „1984-ieji“ ir politinės satyros „Gyvulių ūkis“ autorius. „Dienos Paryžiuje ir Londone“ yra pirmoji jo knyga, išleista 1933-iais metais.

Tai pusiau autobiografinis pasakojimas, kuriame autorius dokumentuoja savo bastūniškas dienas Londone ir gyvenimą Paryžiuje. Sąmoningai nusprendęs išbandyti žemiausios socialinės klasės atstovo kasdienybę, Orwellas dirba prastai apmokamus darbus viešbučiuose ir užkandinėse, skurdžiai maitinasi, o miega nakvynės namuose ant grindų.

Tirštoje ir troškioje audioknygoje pavyksta pamatyti visiškai kitokius didžiuosius Europos miestus, nei šiandien. Skaitytojas vedžiojamas po viešbutėlių kambarius, pilnus blakių, karštus restoranų rūsius, kuriuose nukritęs ant žemės maistas tiesiog nupučiamas ir vėl dedamas į lėkštę, purvinas vargšų prieglaudas bei valgyklas, kuriose be jokio pasigailėjimo apgauna valkatas.

Kovotojas prieš socialinę neteisybę ir žmogaus pažeminimą dienas leidžia su tokiais pat klajokliais kaip ir jis pats – buvusiu Rusijos armijos kapitonu Boris, kuris svajoja apie ištaigingo restorano atidarymą bei šaligatvių dailininku Bozo, mėgstančiu stebėti nakties dangų.

Autorius leidžia pažvelgti pro niūraus pasaulio durų plyšį, bet apipina beviltiškumą humoru ir empatija. Jautriai pasakodamas apie skurdą rašytojas pastebi, kad būtent svajonės gyvenimo klajokliams neleidžia nuslysti į liūdesio bedugnę.