MIEGANTYS UGNYJE

Trukmė: 8 val. 33 min.

Autorius: Andrius Pulkauninkas

Skaito: Gabrielė Aničaitė, Irma Tarvydaitė, Tomas Bačiūnas, Mantas Žemaitis, Mantas Bačkys, Darius Baliukevičius

Description

1972 m. gegužę gatves užliejo spontaniškų protestų banga, o nuo 1973 m. ėmė gimti „ugnies vaikai“, nes Kauno miesto sodelyje susidegino Romas Kalanta – pirmasis jų tėvas. Šie vaikai, po kiek laiko išstypę į jaunuolius, buvo aršūs ir gaivališki, jautrūs ir naivūs idealistai, balansuojantys ant tiesos ir prieštaringumo ribos.

Audioknyga akimirksniu įtraukia į šešių, liepsna pažymėtų, pasakotojų likimus, kuriuos jungia Antakalnio ir skaičiaus aštuoniolika įvaizdis. Aštuonioliktoje vidurinėje (tik jau Kaune) mokėsi ir Romas. Sutapimas tai ar
pranašiškas ženklas?

Tai – audioknyga, kurioje urbanistinė Vilniaus pankroko mitologija, kultūra ir tuometinės sociumo nuotaikos su kiekvienu nauju pasakotoju įgauna vis kitokį pavidalą, o maištas tampa terpe, kurioje ima kaltis vos pastebimi ateities bruožai. Kai sprogsta atominė Černobylio širdis ir sovietų santvarka pamažu pradeda nirti į komą, kas galėjo pasakyti, kad „ugnies karta“ ir bus tas degiklis, kuris detonuos senojo pasaulio pamatus, ant kurių tarsi nykiame mėšlyne bandys prasikalti tamsos paliesta nauja gyvybė.